Yemen Emergency - Haberler | İyilik Denizi
All News
Yemen Emergency
07.02.2021

İYİLİK DENİZİ YEMEN'DE !

Yemen'de savaşın yaralarını sarmak için oradayız. 

Yemen'deki olumsuzlukların gün geçtikçe daha da can yaktığı bu süreçte, İyilik Denizi derneği olarak yaraları sarmak için Yemen sınırlarındayız. Bölge halkının eksikleri iç savaş sebebiyle her geçen dakika daha da artmakta, eğitimden sağlığa, gıda ve temiz suya olan ihtiyaç yüzünden yaşam standartları oldukça düşük. Erzak yardımıyla başlattığımız YEMEN ACİL YARDIM projesinde onlarca hanenin evinde bir yemek kabında, çorbasında tuzumuz olsun istedik ve ŞUBAT 2021 ile birlikte savaş ve kuraklık yüzünden temel ihtiyaçların erişilemez hal aldığı Yemen, siz değerli bağışçılarımızın da desteği ile tedarik edilmiştir. Fonumuzu da kullanarak erzak paketleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık.

Altyapı ağır hasar gördü, milyonlarca insan fakirleşti ve yüz binlerce kişi kolera ile enfekte oldu.
24 milyondan fazla insanın (nüfusun% 80'i) insani yardıma ihtiyacı var. Çocuklar her gün bombalama veya açlıktan ölüyor.
BM, iki milyondan fazla çocuğun yetersiz beslendiğini ve şu anda iki çocuktan birinin gıda kıtlığı nedeniyle bodur büyümeden muzdarip olduğunu bildirdi.
Eğitim paramparça oldu ve 3,4 milyon okuldan mahrum kaldı.
Sonuç, acil yardıma ihtiyacı olan tahmini 7,4 milyon çocuğun olduğu bir çocuk koruma krizidir. 
Çaresiz aileler, korkunç ekonomik durumlarını hafifletmek için giderek daha fazla çocuk evliliğine yöneliyor.
Kızların üçte ikisinden fazlası 18 yaşından önce evlendiriliyor.
Daha geniş bir savaşın zemininde çocuklar, hayatları için kendi savaşlarını verirler. 

 Yemen’de son yıllarda özellikle, etkisini arttıran olumsuz faaliyetler bölge halkının yaşam standartlarını düşürmeye devam ediyor. Olumsuz etkiler maddi ve manevi olarak şiddetli bir şekilde özellikle çocuklar üzerinde daha fazla yıpratıcı oluyor. Yemen halkının bu zorlu süreçte yanında olmayı ve bu süreçte ihtiyaç duyacakları erzak,kıyafet, sağlık, su kuyusu, yetim bakım desteği ve eğitim için gerekli desteği sağlamak için siz değerli bağışçılarımız ile birlikte mücadele edeceğiz.

Yemende erzak yardımını alan ihtiyaç sahipleri

Share
LATEST NEWS
  • Nijerya'da açılan 116. Nolu Kuyusu bölgedeki 3 köye hizmet verebilecek konuma sahip ve yaklaşık 20 yıl boyunca temiz su sağlaması planlanarak inşa edilmiştir.
  • 6 musluklu şadırvanlı ve günlük ihtiyacı karşılayacak depolu su kuyusu bölge halkına hizmet vermeye başladı. Mescit yanına inşaatı tamamlanan 6 musluklu şadırvan ile ibadetlerini yerine getirmek için ihtiyaçları olan suya daha kolay ulaşacaklar
  • Nepal'de onlarca haneye temiz su sağlayacak olan 102 Numaralı Su Kuyumuzu, çocukların büyük heyecanı ile hep birlikte açtık.
  • Nijerya'da genç öğrencilerine güzel bir armağan teslim ettik. Kur'an-ı Kerim olmadığı için eğitim konusunda şartların zorlandığı Nijerya'daki öğrencilere armağan edildi.
  • Gelişmekte olan toplumları güçlendirme aracı olarak kurban Güçlendirme çağında yaşıyoruz. İnsanlar, dünyadaki herkesin eğitim, istihdam, yiyecek ve sağlık için temel haklara ve fırsatlara adil erişime sahip olmalarını sağlamak istiyorlar.
  • About #IyilikDeniziCleanUpCampaign: It is an international call to action to protect our oceans, watersheds, neighborhoods, and wildlife in general from trash and debris. This massive volunteering effort has an astounding impact on many of our ...